Web Analytics
Deputett e Elbasanit Shefqet Vrlaci Mehdi Frashri Shyqyri
Deputett-e-Elbasanit-Shefqet-Vrlaci-Mehdi-Frashri-Shyqyri <
Deputetët e Elbasanit: Shefqet Vërlaci, Mehdi Frashëri, Shyqyri ...
Qeveria e Parë e Iljaz Vrionit, në koleksionin e fotove të ruajtura ...
Deputetët Syrja Pojani dhe Leonidha Frashëri, 1921. \u2014 me Leonidha ...
Mehdi Frashëri - Biografi nga Gazmend A. Bakiu | Radi and Radi
Deputetë të parlamentit të parë shqiptar: Sali Toro, Pandeli Cale ...
Mehdi Frashëri - Biografi nga Gazmend A. Bakiu | Radi and Radi
Mehdi Frashëri - Biografi nga Gazmend A. Bakiu | Radi and Radi
Enver Hoxha speaking, with Koçi Xoxe on the right, ca. 1946 ...
Qeveria e parë e Iljaz Vrionit. Xhafer Ypi, Tef Curani, Iljaz Vrioni ...
Akademiku Rexhep Krasniqi ,,pati nje \
Isa Boletini, days before his killed by the Montenegrins. Here with ...
Patriotë të burgosun nga Shefqet Turgut pasha në burgun \
Zogu nga Marubi | Albert Vataj_personal Foto | Pinterest
Fan Noli, Priest, Leader, \u0026 Writer. | Albania | Albanian culture ...
Deputetë të parlamentit të parë shqiptar: Sali Toro, Pandeli Cale ...
Pin van Infoelbasani Portal op Places to Visit | Pinterest
Tefta Tashko-Koço (1910\u20131947) was a well-known Albanian singer of ...
Aleksandër #Moisiu (#German: Alexander Moissi, #Italian: Alessandro ...
Luigj Gurakuqi, At Gjergj Fishta dhe Dom Ndre Mjeda, tre kolosë, një ...
Mehdi Frashëri - Biografi nga Gazmend A. Bakiu | Radi and Radi
CHINESE CHRISTIANS, KULIM, C1880S | 二十世纪的新加坡
The Albanian Treason Trial, March-April 1945. | Albert ...
Varrimi i patriotit Josif Pani në Dardhë, 1934 | Albert ...
Kostandin Kristoforidhi dhe Aleksandër Xhuvani, jeta dhe vepra e ...
Alfred Kamy i shkruante të dashurës së tij Maria Casares. Gjithçka ...
Letra e Erich-Maria Remarque, dërguar të dashurës së tij, Marlene ...
Luigj Gurakuqi, At Gjergj Fishta dhe Dom Ndre Mjeda, tre kolosë, një ...
Si vdiq legjendari Bajram Curri, e vranë të pagurit nga Ahmet Zogu ...
Agjencioni Floripress: FLORI BRUQI: PRO ET CONTRA AHMET ZOGUT...
Denonco.al
Nje moment fokusimi gjate punes ne gazeten e perditshme \
Fjalimi i përmortshëm i mbajtur nga Viktor Hygo në varrimin e Honore ...
Psikologjia e njeriut \u2013 Albert Vataj
Anatomia e njeriut \u2013 Albert Vataj
Aleksandër Dyma-biri, tregon sekretin e suksesit të babait të tij ...
Prenkë Jakova, emblema e sfidës operistike shqiptare, epikja dhe ...
Rrëfenja e vrasjes së Çerçiz Topulli dhe Muço Qullit nga malazezët ...
Mark Simoni: Antologjia e prozës gegnisht, \u201cFryma\u201d dhe shenjtërimi i ...
Morton Fullerton \u2013 Albert Vataj
Petrit Palushi tregon për testamenti e lirikut dhe tragjikut ...
Letra e lamtumirës së Stefan Zweig dhe fundi i trishtë i shkrimtarit ...
Frashëri në Historine e Shqiperisë by Shefqet Cakiqi - issuu
Jeta dhe krijimtaria e Sharl Bodler, fëmijëria e cergët që u ...
Azdreni, liriku dhe atdhetari i shquar, endësi i Himnit të Flamuri ...
Dashuria dhe letrat plot zjarr dhe pasion të Victor Hygo për të ...
Mekanizmi ogurzi i vrasjes politike të demokratit dhe liberalit ...
Pashko Vasa, kushtruesi atij zëri të mnershëm e gjëmues, \u201cMoj ...
Migjeni, britma kushtruese që gjëmon në të tashmen e të gjitha ...
Vajza hebreje, Sonja Adishe rikthehet pas 7 dekadash në Shkodër, në ...
Fjalë të arta nga, atdhetari, mendimtari, gjuhëtari, përkthyesi dhe ...
Robert Shvarc, i paepuri i vlerave njerëzore, ngadhënjyesi i shqipes ...
Kongresi i Manastirit, si nisi udha e mundimshme e alfabetit shqip ...
Episode nga jeta dhe vepra e Thomas Edison, atij që me shpikjet e ...
Cilat janë sekretet që diktatori Enver Hoxha zgjodhi t\u0027i merrte me ...
Lasgush Poradeci: Poezia nuk vdes kurrë, sepse ajo ka një formë më ...
Luan Rama: Pavarësia intelektuale, gjëja më e çmuar që mund të kemi ...
Ilirishtja dhe shqipja në këndvështimin e të madhit të gjuhës shqipe ...
Ismail Kadare i anatemuar. Përplasja e kohës, mendësive, njeriut dhe ...
2016 \u2013 Faqja 3 \u2013 Shqiperia Ime
Denonco.al
VOAL
Kush janë shkrimtarët, të cilët i thurën poezi, ditirambe, heroika ...
Allgemein
Ismail Lulani, kumtuesi i epshit të ngjyrave shpuese dhe poetikës ...
Si vdiq legjendari Bajram Curri, e vranë të pagurit nga Ahmet Zogu ...
Friedrich Nietzsche, ndeshja me demonin e një shpirti ngjizur me ...
Jeta e shkrimtarit të shquar amerikan, Mark Tuein, bredhjet ...
Si nisi dhe si përfundoi aventura e Ferdinand Magelanit, portugezit ...
Korrespondenca e Çarls Darvinit\u201d, babait të \u201cTeorisë së evolucionit ...
Johann Wolfgang von Goethe, jeta dhe vepra e poetit, romancierit ...
Qeveria e Parë e Iljaz Vrionit, në koleksionin e fotove të ruajtura ...
Denonco.al
Haki Stërmilli, lindësi i romanit, \u201cSikur t\u0027isha djalë\u201d, apoteozës ...
Episode nga jeta e mjeshtrit te madh, magjistarit të violinës ...
Franc von Nopça, baroni hungarez që bëri të njohur botërisht ritet ...
Kush janë 14 pikat për paqen që Presidenti i SHBA-ve, Woodrow Wilson ...
Fjalimi befasues i Fan Nolit në Asamblenë e Lidhjes së Kombeve. Kur ...
Albert Vataj \u2013 Ndritun prej Dijes
Urtësi \u2013 Albert Vataj
Pylli i gështenjave (1958) \u2013 Albert Vataj
Thomas Stearns Eliot: Vetëm në një gjuhë mund të shprehet poeti ...
Denonco.al
Fatime Sokoli, kumbuesja e zërit të bjeshkëve dhe magjistarja e ...
Nora e Kelmendit, miti i vajzës malësore që u kthye në legjendë e ...
Fundi i trishtë i Romanovëve, vrasja që shënon preludin e masakrave ...
Çfarë thotë Osho për seksin, dashurinë dhe martesën. Urtësi për ...
Ceno beg Kryeziu \u2013 Albert Vataj
Kalendari i vjetes 1922
Zigmund Frojdi babai i psikoanalizës dhe luftërat e tij të brendshme ...
Me Shën Augustinin, kalimi nga Antikiteti në Mesjetë u krye me anën ...
Prenkë Jakova, emblema e sfidës operistike shqiptare, ngadhnjimtarja ...
Ai për të cilin ishte gjithçka filozofia, Jean-Paul Sartre: Nuk e ...
Claude Monet, peneli i forcës shtytëse të impresionizmit dhe ...
Sharl Bodler, poeti i shkulmeve të pasionit që u dogj në ferrin e ...
Osho për edukimin dhe fëmijët, për nevojën e njeriut të sotëm të ...
Denonco.al
Cili ishte Çesk Zadeja, sipas rrëfimit të tij, roli që ai luajti në ...
Luigj Gurakuqi, At Gjergj Fishta dhe Dom Ndre Mjeda, tre kolosë, një ...
Vladimir Toroveci: Korça nën furinë e \u201crilindjes urbane\u201d ose ...
Mari Kyri, ngadhënjyesja e përpjekjeve dhe sfidave, e shenjta Mari e ...